Site İçi Arama
Kent Bilgi Sistemi

İnteraktif

İlan

 

 

 

İstatistikler
Toplam: 3006114
Aktif: 33
Bugün: 633
Dün: 4308

Belediye Başkanı Yılmaz güvenlik toplantısına katıldı

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 2017-2018 eğitim öğretim yılında okullarda alınacak güvenlik tedbirleri ile ilgili Bolu Valisi Aydın Baruş başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldı.

Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi’nde gerçekleşen toplantıya Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Sağlık İl Müdürü Seracettin Çom, Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk, Emniyet Müdürlüğü  Şube Müdürleri, muhtar dernekleri başkanları, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler ve okul aile birliği üyeleri katıldı.

Bolu Valisi Aydın Baruş,  toplantının açılışında bir konuşma yaparak, okullarda çocukların güvenliğinin sağlanması için alınacak önlemlerle ilgili düzenlenen toplantıya katılanlara duyarlılıkları dolayısıyla teşekkür etti.

 “Güzel gelişmelerin kaydedildiği bir yıl olsun”

 “Çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almaları için yapılması gerekenleri değerlendireceğiz” diyen Vali Baruş, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize hayırlı olmasını ve geleceğin teminatı olan çocuklarımızın çok daha iyi şartlarda, güvenli bir ortamda eğitim alması için güzel gelişmelerin kaydedildiği bir yıl olmasını diledi.

 Vali Baruş, “Toplantımızda gerek okullarla ilgili mevzuat, gerek güvenlikle ilgili mevzuat ve gerekse bu çerçevede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığımızın ve İçişleri Bakanlığımızın genelgeleri çerçevesinde, ilimizdeki okulların güvenliği ile ilgili konularda mevcut durumu ele alacağız, geçen eğitim-öğretim  yılında yaşanan sorunları değerlendireceğiz ve daha sonra da bu yıl yapılması gerekenler ve bu konuda hepimizin üzerine düşen sorumluluklar çerçevesinde neler yapabileceğimizi değerlendirme fırsatı bulacağız” diye konuştu

 “Önemli olan güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitimimizi devam ettirmektir”

 Ülkemizin gelişmesi, çok daha aydınlık yarınlara adım atması için çocukların çok iyi bir ortamda eğitim almasının önemli olduğuna değinen Vali Baruş, “Çocuklarımızın okullara güvenli bir şekilde gidip gelmesi için hepimizin üzerine düşen görevler var. Öncelikle çocuklarımızın, gençlerimizin bize birer emanet olduğunu unutmadan onların hem can güvenliğini hem de sağlığını tehlikeye atabilecek noktalarda çok önemli tedbirler geliştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Çocuklarımızın bu konudaki yaşamış olduğu sorunlara çözüm bulabilmek için ilgili kurumlar olarak işbirliği yapmalıyız.  Diğer taraftan okul aile birliklerimize, öğrenci velilerimize de görev ve sorumluluklar düşüyor. Çocuklarımız bizim hayatımıza anlam katan varlıklardır. Onların güzel bir şekilde eğitim alması, geleceklerinin teminat altına alınması tabii ki hepimizin görevi. Çocuklarımızın güvenli bir şekilde okula gidip gelmesi noktasında yaşanan eksiklikler ve sorunlarla ilgili olarak okul yöneticileri, okul aile birliği ve diğer kamu kurumlarında görevli personelle birlikte çok iyi bir diyalog halinde olmalıyız. Küçük eksiklikleri dahi görmemezlikten gelmemeliyiz.  Çünkü bizim önemsiz olarak gördüğümüz hususlar yarın çocuklarımızın güvenliğini tehdit eden noktalara ulaştığında alınacak önlemler yetersiz kalabiliyor. Diğer taraftan çocuklarımızın okullara gidiş ve gelişlerini sağlayacak olan  servis şoförlerimize ve servislerde görevlendirilecek rehberlere yine önemli görevler düşüyor. Servislerin denetimi noktasında da Şoförler Odamızın, Belediyemizin üzerine düşen görevler var. Önemli olan güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitimimizi devam ettirmektir” şeklinde konuştu.

 Emniyet Müdürü ve Milli Eğitim Müdürü Sunum Yaptı

Okullarda öğrencilerin güvenliği noktasında mevcut durumu özet halinde aktaran İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, okulların güvenliği konusunda geçen yıl yapılanlar ile bu yıl planlanan konular hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Sorumluluk bölgesinde bulunan 89 okul ile ilgili olarak bilgiler veren Emniyet Müdürü Erdoğan, okullarda görev alacak irtibat görevlileri, güvenlik kameraları, internet cafe denetimleri, kötü madde kullanımını engellemeye yönelik çalışmalar, öğrenci, veli ve okul servislerine yönelik verilecek eğitim ve seminerler, konularda katılımcılara bir sunum yaptı.İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz de okulların güvenliğini sağlamak konusunda daha önceki toplantılarda alınmış kararlar, uygulamalar ve yeniden yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Okullardaki kamera sistemleri,  yapılan tadilat ve iyileştirmeler,  bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan çalışmalar, okul çevresinde alınacak tedbirler ile ilgili yapılan toplantı ve seminerler ve okul servisleri ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında yaptığı sunumla katılımcılar bilgilendirdi.

Belediye Başkanı Yılmaz: “üzerimize ne düşüyorsa hazırız”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise belediye olarak üzerlerine ne görev düşüyorsa yapacaklarını ifade ederek, bu konuda gelecek talepler için kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti.

 Bu hat 24 saat açık

 

Sağlık İl Müdürü Seracettin Çom da kısa bir konuşma yaparak öğrencilerin madde bağımlılığından uzak tutulması veya önleyici tedbir konusunda yaptıkları bir uygulamayı aktardı. Kurum olarak çocukların kötü madde kullanımından uzak tutmak veya bu duruma yakalanan çocuklarımızın kurtulması için bir başvuru hattı oluşturduklarını dile getirdi. 0533 897 00 37 numaralı telefonun 24 saat açık olduğunu, kötü madde kullanan ve şüphelenen kişiler için direk arama veya mesaj yoluyla ulaşılabilecek bu hat ile ihbar ve şikâyetleri alacaklarını dile getirdi.

Madde bağımlılığı ile mücadele konusunda  Bolu Halkından hassasiyet beklediklerini ifade eden Bolu Valisi Aydın Baruş da ileriki yaşlarda daha kötü olayların önüne geçebilmek veya çocuklarımızı bu kötü madde kullanımından uzak tutmak için duyarlılık gösterilmesini istedi.

 Vali Baruş güvenlik önlemlerini 3 başlık halinde aktardı

Yapılan sunumların ardından konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş, alınacak önlemleri üç başlık altında toplayarak katılımcılara aktardı.  Okulların çevre güvenliğinin sağlanması, çocukların zararlı madde bağımlılığından uzak tutulması için yapılacak çalışmalar ve okul servislerinin denetimleri ile ilgili önlemleri sıralayan Vali Baruş, bu kapsamda yapılacak çalışmaları ve kurumlar, öğretmenler,  okul idarecileri, okul aile birliği yöneticileri, servis şoförleri, Şoförler ve Otomobilciler Odası yetkilileri, emniyet ve kolluk görevlilerinin üzerine düşen görevleri sıraladı.

Yapılan konuşmaların ardından ise soru cevap kısmına geçildi. Bu bölümde katılımcılardan öğrencilerin güvenliği, kötü madde kullanımının önüne geçilmesi ve servis araçları ile ilgili istek ve görüşler alındı.

Haber/Fotoğraf: Hakan KAPUCU


Haber tarihi: 08 / 09 / 2017
Haber Okunma: 485
Haber Yorumları: 0
Önceki: 09.09.2017 VEFAT İLANI
Sonraki: “Desteğinizi sürdürürseniz, bu hizmetlerin arkası kesilmeyecek”


Fotoğraf Galerisi

İğne Oyası
5 fotoğraf

Çeşmeler
5 fotoğraf

Bolu Adası
2 fotoğraf

Bolu Kent Müzesi
17 fotoğraf

Deprem Müzesi
8 fotoğraf

Bamer
2 fotoğraf

Bolu Müzesi
16 fotoğraf

Umut Evi
3 fotoğraf
Haber ve Duyurular
22.11.2017 SU ANALİZ RAPORU
Tarih: 22/11/2017
ARITILMIŞ SU Tarih 22.11.2017 Saat     09:00 13:00 16:00   &n... Devamını oku...
Karagandi Senfoni Orkestrası’ndan muhteşem konser
Tarih: 22/11/2017
Karagandi Senfoni Orkestrası’ndan muhteşem konser Bolu Belediyesi ve TÜRKSOY organizas... Devamını oku...
Genel Başkan Yardımcısı Karacan Bolu Belediyesi’ni ziyaret etti
Tarih: 22/11/2017
Genel Başkan Yardımcısı Karacan Bolu Belediyesi’ni ziyaret etti AK Parti Genel Başkan Yardı... Devamını oku...
22.11.2017 VEFAT İLANI
Tarih: 22/11/2017
SELAHATTİN SAĞLIK Yukarısoku mahallesi halkından, Aynur SAĞLIK'ın eşi, Türkan, Gürhan v... Devamını oku...
21.11.2017 SU ANALİZ RAPORU
Tarih: 21/11/2017
ARITILMIŞ SU Tarih 21.11.2017 Saat     09:00 13:00 16:00   &n... Devamını oku...
Başkan Yılmaz 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı
Tarih: 21/11/2017
Başkan Yılmaz 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı Bolu Belediyesi tarafından ... Devamını oku...
21.11.2017 VEFAT İLANI
Tarih: 21/11/2017
  MEHMET DAŞBUNAR Seben ilçesi Gökhaliller köyü halkından, Yücel... Devamını oku...
‘Çevre Dostu’ kuruluşlara sertifikaları verildi
Tarih: 20/11/2017
‘Çevre Dostu’ kuruluşlara sertifikaları verildi Bolu Belediyesi ve Bolu &Ccedi... Devamını oku...
20.11.2017 SU ANALİZ RAPORU
Tarih: 20/11/2017
ARITILMIŞ SU Tarih 20.11.2017 Saat     09:00 13:00 16:00   &n... Devamını oku...
20.11.2017 VEFAT İLANI
Tarih: 20/11/2017
ABDULLAH SABRİ YAMAN İzzet Baysal Vakfı Sekreteri Mustafa YAMAN ve Belediye çalışanı Ali Y... Devamını oku...

   Tüm haberler