Site İçi Arama
Kent Bilgi Sistemi

İnteraktif

İlan

 

 

 

İstatistikler
Toplam: 2877402
Aktif: 35
Bugün: 894
Dün: 4652

Oryantiring Türkiye Şampiyonası Bolu’da yapılacak

Bolu Belediyesi ve Türkiye Oryantiring Federasyonu arasında Bolu’da yapılacak Türkiye Şampiyonasının protokolü imzalandı. Protokol imzalanmadan önce açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, her federasyonun emrinde olduklarını söyledi.

Bolu Belediyesi’nde düzenlenen protokole Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, federasyon temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Protokol imzalanmadan önce bir konuşma yapan Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, 06 – 08 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası ile ilgili bilgiler verdi. Akyüz şöyle konuştu; “3 günlük bir yarışımız olacak. Bolu’nun çok farklı yerlerinde yapılacak. Teknik ekip haritaları çizmek üzere hazırlık yapacak bu süre içinde. Önümüzdeki haftadan itibaren 2 tane yabancı haritacı ile başlatacağız süreci. Türkiye’den de haritacılarımız gelecek. Kalabalık bir grup harita çizimine başlayacak. Ardından Nisan ayında yapacağımız şampiyonayla Bolu’yu biz önümüzdeki süreçte Ulusal yarışma ile başladığımız süreci Uluslar arası kamplar ve yarışmalar boyutuna taşımayı arzu ediyoruz. Oryantiring ile Oryantiring sporuyla Bolu turizmine katkı sağlamak istiyoruz. Bu nedenle ev sahipliği yapan Bolu Belediye Başkanımıza, Seben Belediye Başkanımıza, Bolu’daki teknik arkadaşlarımıza hepsine ben teşekkür ediyorum. Sizleri de önümüzdeki süreçte yapılacak olan yarışmalarda daha etkin ve kalabalık görmeyi arzu ederim.

“Bütün federasyonların emrindeyiz”

Bolu Belediyesi olarak sportif amaçlı bütün federasyonlara kucak açmak istediklerini kaydeden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sporun her branşı için Bolu’nun kamp merkezi olabileceğini söyledi. Başkan Yılmaz, “Uzun zamandır Oryantiring Federasyonu ile Bolu’da çalışmalar yapıyoruz. Bunu bir şampiyonaya ondan sonra uluslararasına dönmesinin federasyon başkanlığı tarafından ifade edilmesi Bolu’ya verilen önemi ve bizim Bolu’da yapmayı düşündüğümüz çalışmalarla örtüştüğünü gösteriyor. Onun için federasyona başkanımıza Bolu’ya gösterdiği duyarlılıktan ötürü teşekkür ediyorum. Şu an Türkiye’deki bütün federasyonları Bolu’da toplayıp federasyonlarla müşterek Bolu’yu masaya yatırıp her federasyonun emrinde olduğumuzu onlara ifade etmek istediğimizi söylemiştim. Bolu, turizm kenti olacak, spor kenti olacak ve sağlık kenti olacak. Bunu 13 yıldır ifade ediyoruz. Bunu sadece bizim ifade etmemiz yetmiyor. Bunu Bolu’da herkesin söylemesi lazım. Bu kapsamda bir federasyon başkanının burada Bolu’da çalışmalarını yürütecek olması diğer federasyonlara da örnek olması için bizim için önem arz ediyor. İzcilik federasyonu    uluslararası kamplarını zaten burada yapıyor. Şu an ikinci bir federasyonumuz da Bolu’da çalışmalarına başlamış oldu.  Biz ise Bolu olarak sportif amaçlı bütün federasyonlara kucağımızı açmak istiyoruz. Açtığımız zaman, Bolu turizm kenti olacak. Bizim belediye olarak yapacağımız, belediye derken, sadece Bolu Belediyesi olarak değil, Bolu’daki bütün belediye başkanları olarak ne istiyorlarsa yapmaya hazırız. Çünkü Allah bize doğal bir güzellik bahşetmiş, bu doğa sporun her branşının kamp merkezi olması için müsait bir alan. Yıllarca bu çalışmalara öncülük etmeye gayret ediyoruz. Oryantiring Federasyonu başkanımız, sağ olsun buna destek vererek Bolu’ya sahip çıktığı için son derece mutluyuz. Çalışmaların örnek olmasını diliyorum. Bolu’nun geleceğinin açık olduğunu ve bu gelecekte de pay sahibi olacak herkesten Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Bolu Belediyesi ve Türkiye Oryantiring Federasyonu arasında 06 – 08 Nisan 2018 tarihleri arasında Bolu’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası için protokol imzalandı.

Haber tarihi: 12 / 09 / 2017
Haber Okunma: 622
Haber Yorumları: 0
Önceki: Bölgenin en kapsamlı hayvan hastanesi Bolu’da
Sonraki: 12.09.2017 SU ANALİZ RAPORU


Fotoğraf Galerisi

İğne Oyası
5 fotoğraf

Çeşmeler
5 fotoğraf

Bolu Adası
2 fotoğraf

Bolu Kent Müzesi
17 fotoğraf

Deprem Müzesi
8 fotoğraf

Bamer
2 fotoğraf

Bolu Müzesi
16 fotoğraf

Umut Evi
3 fotoğraf
Haber ve Duyurular
21.09.2017 SU ANALİZ RAPORU
Tarih: 21/09/2017
ARITILMIŞ SU Tarih 21.09.2017 Saat     09:00 13:00 16:00   &n... Devamını oku...
Muhtarlar toplantısı yapıldı
Tarih: 21/09/2017
Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Şehrimizi Dünya’da yaşanabilir kentler arasın... Devamını oku...
Başkan Yılmaz’dan 6 hastaya geçmiş olsun ziyareti
Tarih: 21/09/2017
Başkan Yılmaz’dan 6 hastaya geçmiş olsun ziyareti Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yıl... Devamını oku...
Başkan Yılmaz'dan 3 önemli ziyaret
Tarih: 21/09/2017
Başkan Yılmaz'dan 3 önemli ziyaret Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 2’nci Tugay Komu... Devamını oku...
21.09.2017 VEFAT İLANI
Tarih: 21/09/2017
VASFİ SÜREN Kültür mahallesi sakinlerinden (Merhume) Saime SÜREN'in eşi, Neza... Devamını oku...
20.09.2017 SU ANALİZ RAPORU
Tarih: 20/09/2017
ARITILMIŞ SU Tarih 20.09.2017 Saat     09:00 13:00 16:00   &n... Devamını oku...
Köroğlu Parkı"nda ilk kazma vuruldu
Tarih: 20/09/2017
Köroğlu Parkı"nda ilk kazma vuruldu "Uluslararası Köroğlu Parkı" için çal... Devamını oku...
Sinop ve Bolu Valisi, Bebek Meyve Ormanını gezdi
Tarih: 20/09/2017
Sinop ve Bolu Valisi, Bebek Meyve Ormanını gezdi Sinop Valisi Hasan İpek ve Bolu Valisi Aydın Bar... Devamını oku...
Sinop Valisi İpek, Bolu Belediyesi’ni ziyaret etti
Tarih: 20/09/2017
Sinop Valisi İpek, Bolu Belediyesi’ni ziyaret etti Boluspor-Sinopspor maçını izlemek... Devamını oku...
20.09.2017 VEFAT İLANI
Tarih: 20/09/2017
ŞEREF KARAKAŞ Aktaş mahallesi halkından,sanayi esnaflarından, marangoz İbrahim KARAKAŞ'ın eşi, mo... Devamını oku...

   Tüm haberler